قالب وردپرس درنا توس

التماس دعا

التماس دعا
روان شناسان می گویند هدف داشتن سبب ارتقا سلامت روان و پختگی شخصیت می شود و اهداف متشتت داشتن و بی هدفی باعث افسردگی، اضطراب و شخصیت ناسالم می شود در جهان بینی توحیدی همه کارهی ریز و درشت به سمت خداست چون از اویم باید به سمت او برویم. به همین دلیل است که توصیه شده است که ساعات شبانه روز را با برنامه های عبادت، خواب، کار و معاشرت با خوبان و تفریح سازنده پر کنیم. و در همه موارد باید نیت الهی داشته باشیم و قصدمان «تقویت بندگی» باشد. اگر قصد و نیت الهی در همه کارها و شئون زندگی مان داشته باشیم برای همه آنها ثواب و اجر دریافت می کنیم. به عنوان مثال کسی که می خوابد تا به بدن و ذهنش که امانت خدا هستند استراحت کنند و بعد با آرامش بیشتر عبادت و کار و خدمت به خلق کند ، خوابش هم ثواب دارد[۱]. حال با توجه به مقدمه بالا به مزاج درس آموززیر دقت کنید:
عالمی از دستشویی بیرون آمد یکی از مریدان شوخ او به او گفت التماس دعا: عالم با لبخند گفت ثواب این دستشویی رفتن را به تو می دهم.
————————-
[۱] .تهیه و ساخت آزمون هدف در زندگی با تکیه بر اسلام(پایان نامه ارشد روان شناسی بالینی) ، محمدحسین قدیری، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

مطلب پیشنهادی

اطعام دادن نه خوردن

اطعام دادن نه خوردن مادر بزرگم سال قبل به رحمت خدا رفتند. روحانی محل شان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *